" BAŞKAN ‘BİLGİN’OSBÜK GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI… "
YAZIYA AİT DÖKÜMANLAR
 • İÇERİK BİLGİLERİ
  9 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi.
  Bu İçerik 375 views

  OSBÜK Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve bölgedeki 28 organize sanayi bölgesinin başkanlarının katılımlarıyla yapıldı.

  Toplantının açılışında konuşan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde artık OSB’lerin, yatırımın ve üretimin konuşulduğunu dile getirdi.

  Bölgedeki 28 organize sanayi bölgesinin 21 tanesinin 2000 yılından sonra kurulduğunu vurgulayan Başkan Kütükcü, bölgenin yatırım iştahının memnuniyet verici olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Hamdolsun, bugün Doğu Anadolu Bölgemizde, Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 20 yıl önce, 25 yıl önce konuştuklarımızı konuşmuyoruz. Organize sanayi bölgelerini, yatırımı, üretimi, istihdamı konuşuyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki 28 organize sanayi bölgemizin 21’i 2000 yılından sonra, yani son 20 yılda kurulmuş. Demek ki Güneydoğu Anadolu Bölgemiz daha fazla yatırım istiyor, daha fazla üretmek istiyor. Bu ülkemiz adına son derece memnuniyet verici. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu olarak bizim görevimiz de, bölgenin bu üretim sevdasını beslemek, üretimin taleplerini Ankara’da daha yüksek sesle dillendirmek. Yani üretimin önünde duran taşları teker teker temizlemek. Bunu OSB’lerimizle, bakanlığımızla, devletimizle birlikte yapacağız.”

  Başkan BİLGİN , Birecik OSB çalışmaları hakkında konuştu çalışmaların bittiğini tüm parsellerin yatırımcılara tahsis edildiğini vurgulayarak , İlçemizde İkinci OSB nin kurulması için çalışmalara başladıklarını ve bu konuda OSBÜK Başkanı Sayın Memiş KÜTÜKÇÜ ye destek olmaları konusunda talebini iletti.

  osb başkanosb başkan

  SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
  BİRECİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

  Adres : Merkez Mah.Hastane Cad.Bahçelievler No:1
  Birecik / ŞANLIURFA
  Telefon : 0.414 652 1165 - 0.414 652 9095
  Eposta : info@birecikosb.org.tr
  BİRECİK ORGANİZE KISAYOLLAR

  » Hakkımızda
  » Yönetim kurulu
  » Online Harita
  » Talep Formu
  BİRECİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ  

  Birecik Organize Sanayi Bölgesi Kurumsal Web Sayfasında Kullanılan Yazı, resim, içerik vs. gibi materyaller telif haklarıyla korunmakta olup kaynak gösterilmeden kullanılamazlar.